Autá z dražby

Auto sa dá kúpiť rôznymi spôsobmi. Niektoré sú výhodnejšie, iné menej. Nie vždy musí isť o peniaze.
O výhodnosti kúpi auta môžeme hovoriť aj v spojitosti s rizikom. Veľmi netradičným spôsobom kúpi auta je dražba.

Ide presne o takú dražbu, akú máme možnosť pomerne často vidieť v televízii.Dražiteľ vedie dražbu o konkrétne vozidlo s tým, že najvyššia ponuka vyhráva.

Dražba je svojim spôsobom hra a to je často aj kameňom úrazu pri kúpe vozidla touto cestou. Pri procese dražby sa uplatňuje niekoľko psychologických vplyvov, s ktorými si neskúsený človek ťažko poradí.

Davová psychóza je to, čo ženie ľudí dopredu, čo núti ľudí neustále prihadzovať a prebíjať oponentov. Takto sa môže veľmi jednoducho stať, že človek nepochopiteľne preplatí dražené auto. Je všeobecne známe, že menej dôveryhodné dražobné miesta či domy využívajú tzv. provokatérov, ktorí so skutočnými záujemcami o auto súťažia, aby umelo navýšili cenu.

Autá z dražby zvyčajne pochádzajú z lízingov, kde majiteľ prestal platiť. Následne bolo auto zabavené a lízingová spoločnosť sa ho snaží zbaviť formou dražby. Niektoré vozidlá v takýchto aukciách môžu byť dobrej kvality, avšak väčšinou opak je pravdou. Na dražbách najčastejšie nájdete autá, ktorých majiteľ vedel, že mu bude v určitom čase odobrané, a náležite sa k nemu aj správal. Navyše nie všetky aukčné miesta dovoľujú dostatočnú prehliadku auta. Na dražbách sa často dražia autá v absolútne neznámom stave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>